Cestovní kancelář Cyklotur Hradec Králové
Cestovní kancelář Cyklotur
Mgr. Stanislava Šauerová
Šmilovského 1142, 500 02 Hradec Králové 2

tel. + fax: 495 217 203, mobil 721 134 562
e-mail: cyklotur@cyklotur.cz
http://www.cyklotur.cz
Nacházíte se: Úvod » Cykloturistika

Cykloturistika

je v posledních letech velice populární. Lidé jezdí na krátké vyjížďky do okolí svých domovů, sčítají kilometry a jsou rádi, že udělali něco pro svoji kondici. Objevují se myšlenky, proč si nevyjet na více dní na aktivní dovolenou. A proto jsme zde již 25 let my s nabídkou pohodových cyklistických zájezdů u nás i v zahraničí.

 

Co potřebujete mít a znát než s námi vyjedete:

kolo v bezvadném technickém stavu, nejlépe zkontrolované odborníkem cykloservisu, ideální jsou kola trekingová, ale možná jsou i silniční nebo horská podle charakteru trasy (uvádíme u každého zájezdu)
rozhodně doporučujeme cyklistickou přilbu všem (nejen dětem do 15 let, kdy je povinná)
• vybavení pro případnou opravu (sada lepení, základní nářadí, náhradní duši správné velikosti...), servis naše zájezdy nezahrnují, ale vždy se najde někdo šikovný, kdo s opravou kola pomůže
• zámek na kolo
• pohodlné sportovní oblečení, pláštěnku pro případ deště
jezdíme „na lehko", zavazadla veze autobus, který poskytuje také občerstvení, případně umožní etapu zkrátit
• láhev s pitím, svačinu pro rychlé doplnění energie, k většímu občerstvení zastavujeme u restaurací nebo máme sraz s autobusem
• kola i elektrokola (bez baterií) přepravujeme v krytých vlecích, vždy se snažíme o co největší bezpečnost kola při naložení. Vzhledem k delším přejezdům a někdy nekvalitním silnicím se mohou kola ve vleku dotýkat. Proto velmi doporučujeme zabezpečit je před případným odřením (např. obalením izolací na potrubí, sundáním sedla..). Před naložením doporučujeme sundat z kola vše, co by se mohlo během přepravy poškodit nebo ztratit (tachometry, pumpičky, láhve, brašny...). Následující věci velmi ztěžují nakládání kol, proto prosíme o jejich odstranění z kola před naložením do vleku: brašny, košíky, vysoko vytažená sedla, nahoru otočené rohy, baterie elektrokola ...). Někdy je nutné pro bezpečné naložení otočit řídítka. Za neobalená kola nenese CK ani dopravce odpovědnost.
každý zájezd doprovází průvodce, který trasu dobře zná, jede s vámi celou etapu, podává nejdůležitější informace o místech, kterými se projíždí, předá vám mapy a domluví místa setkání s autobusem při etapových zájezdech. Při více obsazených zájezdech mu pomáhá tzv.¨zadák¨, který zajišťuje konec pelotonu. Kdo nerad jezdí ve skupině, může trasu absolvovat individuálně.
• profil etap a počet kilometrů uvádíme orientačně u každého zájezdu. Při rovinatém terénu je kilometrů více a naopak. Nebojte se kopců, ty se vždycky dají vyjít pěšky a nahoře se čeká na všechny. Nakonec budete sami překvapeni, kolik kilometrů jste ujeli, neboť v partě jde vše lépe a zažije se i spoustu legrace.


Pokud jste zde nenašli odpovědi na vaše otázky, rádi vám je odpovíme telefonicky, mailem nebo při osobní návštěvě u nás v kanceláři (kontakty zde).

 

Do 20.12.2022 jsou všechny zájezdy se slevou!

Více informací

Štýrsko

26.7. - 30.7.2023

Štýrsko

snídaněubytování v hoteluhvězdicovitý zájezd

 

 

Cyklotrasy v „zeleném srdci" Rakouska rozmanitou přírodou podél řek Mur (od podhůří Alp stále se zužujícím údolím řeky přes historická města Leoben a Bruck an der Mur až do Štýrského Hradce) a Mürz. Program je doplněn o autobusový výlet do nejvýznamnějšího rakouského poutního místa Mariazell.


Stejný zájezd nabízíme i s levnějším ubytováním ve vedlejších chatkách. Více informací najdete zde.

Původní cena: 10 280 Kč

Akční cena: 9 780 Kč

Holandsko

24.7. – 30.7.2023

Holandsko

vnitřní bazénsnídaněubytování v 4* hoteluhvězdicovitý zájezd

 

 

Převážně rovinaté cyklostezky se vinou upravenými městy a rybářskými vesničkami s nezaměnitelnou atmosférou. Uvidíte typické holandské větrné mlýny, pobřežní pískové duny, výrobnu sýrů a dřeváků. A to vše je jen část z pestré nabídky „země moři urvané".

Původní cena: 14 380 Kč

Akční cena: 13 880 Kč

  © 2009, CK Cyklotur
Všechna práva vyhrazena.
HLAVNÍ NAVIGACE
TYPY ZÁJEZDŮ
TECHNICKÉ ODKAZY REALIZACE WWW PREZENTACE