Cestovní kancelář Cyklotur Hradec Králové
Cestovní kancelář Cyklotur
Mgr. Stanislava Šauerová
Šmilovského 1142, 500 02 Hradec Králové 2

tel. + fax: 495 217 203, mobil 721 134 562
e-mail: cyklotur@cyklotur.cz
http://www.cyklotur.cz
Nacházíte se: Úvod » Zájezdy » Cyklistické zájezdy » Horní Lužice
Cyklistické zájezdy

Horní Lužice

Horní Lužice

Horní Lužice

Číslo: 1707

Termín:09.08. - 13.08.2017

Jezero Berzdorf
Dříve oblast hnědouhelných dolů, dnes ráj aktivního odpočinku. Zatopením lignitového dolu vzniklo také jezero Berzdorf. Při pohledu z některé z okolních rozhleden připomíná velký mořský záliv s krásnými plážemi na koupání. Pojeďte s námi objevit krásy kraje ležícího hned za našimi hranicemi.
Ubytování v centru Zhořelce

Pozor změna termínu oproti katalogu!

1. den: Ráno odjezd z Hradce Králové do Hrádku nad Nisou. Odtud po cyklostezce Nisa-Odra do německého města Zittau (Žitava) - náměstí s měšťanskými domy a radnicí, kostel, který se pyšní postním plátnem s biblickými malbami, dále městečko Hirschfelde, které vás okouzlí spoustou hrázděných staveb typických pro oblast Horní Lužice. Dále kolem kláštera Marienthal - nejstarší nepřetržitě existující cisterciácký klášter na německé půdě a jezera Berzdorf do Görlitz (Zhořelec). Město leží na německo-polských hranicích, má rozsáhlé historické centrum s renesančními a barokními měšťanskými domy. Nádherný pohled na město a okolí je z místní Rychbašské věže.

2. den: Markersdorf, Schönau-Berzdorf, výšlap k nedaleké rozhledně odkud je krásný výhled na jezero Berzdorf. Na jeho břehu se nachází vodní zámek Tauchritz. Možnost koupání na pláži "Modrá laguna" s krásným bílým pískem dovezeným z Baltu.

3. den: Schöpstal, Königshain s překrásným zámeckým komplexem s kamennou věží a s vodním a barokním zámkem, Waldhufen, Kodersdorf.

4. den: Po cyklostezce podél Nisy přes Rothenburg do lázeňského města Bad Muskau, které se honosí jedním z nejkrásnějších parků v Sasku se zámkem (UNESCO). Návrat zpět autobusem.

5. den: Městečko Hagenwerde a krátkým úsekem přes Polsko zpět do ČR. Frýdlant - hrad a zámek, prohlídka expozice hradního muzea, která je zaměřena na třicetiletou válku a osobu Albrechta z Valdštejna, nově otevřená expozice Zbrojnice představuje více než 1 000 loveckých i vojenských zbraní. Naložení kol a dojezd ve večerních hodinách.

Rovinatým až mírně zvlněným terénem po asfaltových cyklostezkách a vedlejších silnicích.
Denní etapy: 46, 38, 70, 40 km

Detailní informace o zájezdu

  • Termín: 09.08. - 13.08.2017
  • Stravování: 4x snídaně, za příplatek 1200 Kč je možné doobjednat 4x večeře formou bufetu
  • Ubytování: 4x v penzionu ve Zhořelci (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • Cena zahrnuje: 4x ubytování, 4x snídani, dopravu klimatizovaným autokarem s vlekem na kola, průvodce, komplexní pojištění včetně léčebných výloh v zahraničí, storna a pojištění CK
  • Nástupní místa: Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové
  • Země: Německo
Zillertalské údolí a Achensee

vnitřní bazénpolopenzeubytování v hotelu

hvězdicovitý zájezd

 

 

Hvězdicovité etapy v srdci Zillertalských Alp po cyklostezkách kolem řek Ziller a Inn s nádhernými pohledy na horské velikány. Zájezd je obohacen o výjezdy lanovkami na okolní vrcholy a parním vláčkem k jezeru Achensee.
Stejný zájezd pořádáme ještě v termínu 15.8. - 21.8.2023.

Vaše cena: 12 240 Kč

Jižní Čechy - Veselí nad Lužnicí

snídaněwellnessubytování v hoteluhvězdicovitý zájezd

 

 

Hluboká nad Vltavou - Veselí nad Lužnicí - Bechyně - Tábor

Tato oblast patří k nejlákavějším a hojně navštěvovaným místům v Čechách. Krásná příroda, nejvýznamnější jihočeské řeky Vltava a Lužnice, velké rybníky, pohádkové hrady, zámky, historická města se svými památkami.
Výchozím místem cyklistického putování je město plné renesance Veselí nad Lužnicí.

Vaše cena: 5 620 Kč

  © 2009, CK Cyklotur
Všechna práva vyhrazena.
HLAVNÍ NAVIGACE
TYPY ZÁJEZDŮ
TECHNICKÉ ODKAZY REALIZACE WWW PREZENTACE