Cestovní kancelář Cyklotur Hradec Králové
Cestovní kancelář Cyklotur
Mgr. Stanislava Šauerová
Šmilovského 1142, 500 02 Hradec Králové 2

tel. + fax: 495 217 203, mobil 721 134 562
e-mail: cyklotur@cyklotur.cz
http://www.cyklotur.cz
Nacházíte se: Úvod » Zájezdy » Cyklistické zájezdy » Lužická jezera
Cyklistické zájezdy

Lužická jezera

Lužická jezera

Lužická jezera

Číslo: 2313

Termín:24.8. – 27.8.2023

snídaněubytování v hoteluhvězdicovitý zájezd

 

 

Největší uměle vytvořená vodní plocha Evropy s množstvím jezer, kolem kterých vedou nádherné asfaltové cyklostezky. Čekají vás vyhlídky, ze kterých je možné sledovat proměnu krajiny v turisticky atraktivní oblast. Dále industriální památky, historická i přístavní města, koupání na pěkných písečných plážích a hlavně nenáročná cyklistika.
nové ubytování, nový program

Vaše cena: 7 920 Kč

1. den: Brzy ráno odjezd z Hradce Králové. Dopoledne příjezd do města Budyšín (Bautzen), které leží na vysoké skále nad údolím řeky Sprévy. Procházka historickým centrem - křivolaké uličky, hradby, barokní radnice, Dóm sv. Petra, věž Alte Wasserkunst, ze které je nádherný rozhled. Složení kol a etapa k zámku Neschwitz s krásnou barokní zahradou. Dále bývalá briketárna Knappenrode - dnes součást Saského průmyslového muzea. Dojezd do města Hoyerswerda na ubytování. Město má pěkné historické centrum se zámkem a také malou ZOO.

 

2. den: Etapa mezi jezery: jezero Geierswalder See s přístavem Gaierswalde - krásný maják a plovoucí domy. Jezero Senftenberger See a městečko Senftenberg - pevnost a přístav s vyhlídkovým molem. Městečko Großräschen - IBA-terasy a Návštěvnické centrum Lužické jezerní krajiny, molo sestavené z dílů bývalých těžebních strojů, model jezerní krajiny. Rozhledna Rezavý hřebík, která se vypíná nad Sornoer kanálem, mezi jezery Geierswalder See a Sedlitzer See.

 

3. den: Podél jezer a řeky Sprévy do města Spremberg, prohlídka - náměstí s kašnou, zámek, Bismarckova věž v městském parku - výhled na město. Kolem menších klidných jezer Scheibesee a Bernsteinsee návrat zpět na ubytování.

 

4. den: Schwarzkollm, kde se nachází Krabatův mlýn, který je vázán k legendě o Krabatovi (Čarodějův učeň). Bio věže Lauchhammer (24 cihlových věží, bývalá koksovna s vyhlídkovou plošinou).  Závěr etapy u industriálního monumentu - obří rypadlo F60 („ležící Eifelovka"), šířka 502 m - největší na světě. Naložení kol a návrat zpět do Hradce Králové, kam bude příjezd v pozdních večerních až nočních hodinách.


Rovinaté etapy převážně po asfaltových cyklostezkách, kratší úseky po vedlejších silnicích.
Denní etapy: 50, 78, 60, 58 km

Detailní informace o zájezdu

  • Termín: 24.8. – 27.8.2023
  • Stravování: 3x snídaně (formou bufetu)
  • Ubytování: 3x v hotelu ve městě Hoyerswerda, 2lůžkové pokoje s příslušenstvím
  • Cena zahrnuje: 3x ubytování, 3x snídani, dopravu autokarem s vlekem na kola, průvodce, komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh v zahraničí, storna a zákonné pojištění CK
  • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“
  • Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Jičín
  • Mapa:
  • Země: Německo

Fotografie z místa pobytu

Lužická jezera
Lužická jezera
Lužická jezera
Lužická jezera
Vaše cena: 7 920 Kč

Nabízíme 1 místo pro muže - doobsazení dvoulůžkového pokoje.

Více informací

Julské Alpy - Bled

3.6. - 8.6.2023

Julské Alpy - Bled

vnitřní bazénsnídaně a za příplatek možnost večeříubytování v 4* hoteluhvězdicovitý zájezd

 

 

Cykloturistika v jedinečném vápencovém pohoří nabízí překrásné scenérie, jeskyně, nádherná jezera, temné lesy i slunné louky v údolích. Bílé vápence, soutěsky, vodopády a prameny řek - to vše jsou jedny z nejkrásnějších hor v Evropě. A také hezká městečka se sympatickými lidmi.
Ubytování je přímo v Bledu, který se nachází u malebného Bledského jezera - jedná se o jednu z nejkrásnějších a nejatraktivnějších oblastí Slovinska.

Vaše cena: 11 540 Kč

Dolní Rakousko - Bad Vöslau

snídaně a za příplatek možnost večeříubytování v 3* hoteluhvězdicovitý zájezd

 

 

Pojeďte se s námi projet po cyklistických trasách od Vídeňských Alp až po Vídeň. Čeká vás atraktivní výjezd zubačkou na horský masiv Schneeberg, historická a lázeňská městečka, krásné rozárium a nádherné zámky. Místem pobytu je lázeňské město Bad Vöslau, které leží na úbočí Vídeňského lesa.

Vaše cena: 7 820 Kč

  © 2009, CK Cyklotur
Všechna práva vyhrazena.
HLAVNÍ NAVIGACE
TYPY ZÁJEZDŮ
TECHNICKÉ ODKAZY REALIZACE WWW PREZENTACE