Cestovní kancelář Cyklotur Hradec Králové
Cestovní kancelář Cyklotur
Mgr. Stanislava Šauerová
Šmilovského 1142, 500 02 Hradec Králové 2

tel. + fax: 495 217 203, mobil 721 134 562
e-mail: cyklotur@cyklotur.cz
http://www.cyklotur.cz
Nacházíte se: Úvod » Zájezdy » Cyklistické zájezdy » Novohradsko a Třeboňsko
Cyklistické zájezdy

Novohradsko a Třeboňsko

Novohradsko a Třeboňsko

Novohradsko a Třeboňsko

Číslo: 1828

Termín:28.4. – 1.5.2018

Novohradské hory - jeden z nejhezčích koutů republiky patří k ideálním terénům pro cyklistiku. Kraj rozlehlých lesů, sluncem prozářených luk, šumějících potoků a hladin rybníků se zachovalými přírodními památkami. Závěr zájezdu bude patřit CHKO Třeboňsko.

1. den: Ráno odjezd přes České Budějovice do Dobré Vody - poutní kostel s křížovou cestou. Po prohlídce etapa: Trocnov - památník J. Žižky, Borovany - zámek, náměstí s radnicí a kamenným pranýřem, Trhové Sviny, Buškův hamr - jeden z posledních zachovalých funkčních hamrů v Česku, Žumberk - dochovaná opevněná ves se středověkou tvrzí.

2. den: Etapa směr Benešov nad Černou - radnice a kašna na náměstí, Pohorská Ves - nejvýše položená obec v Novohradských horách, Černé Údolí, Hojná Voda, Dobrá Voda - lázeňské a poutní místo s léčivým pramenem, Horní Stropnice - kostel, budova fary, Cuknštejn - pozdně gotická tvrz, jedna z nejlépe dochovaných v Čechách, Terčino údolí - přírodní památka v romantickém údolí řeky Stropnice, Nové Hrady - renesanční radnice, zámek, hrad stojící na skalnatém výběžku nad Stropnicí. Návrat na ubytování.

3. den: Etapa: Dlouhá Stropnice, Šejby - Signálka - cesta vybudovaná pohraniční stráží podél státní hranice, Skanzen Železné opony, České Velenice - kaple se zvonicí, Nová Ves nad Lužnicí - Stará vodárenská věž, Žofiina Huť, Žár.

4. den: Etapa Tomkův Mlýn - mlýn na řece Stropnici, za ním začíná evropsky významná lokalita Stropnice, Kojákovice - typická jihočeská vesnice se zachovalou jedinečnou urbanistickou strukturou zástavby, Vesnické muzeum, Třeboň - lázeňské a rekreační město, Schwarzenberská hrobka, rybník Svět, zámek, krásné náměstí... Naložení kol a dojezd ve večerních hodinách.

Etapy zvlněné (kopce střídají roviny) po stezkách (asfaltových, šotolinových i lesních) a vedlejších silnicích.
Denní etapy: 45, 50, 70, 45 km

Detailní informace o zájezdu

  • Termín: 28.4. – 1.5.2018
  • Stravování: 3x snídaně
  • Ubytování: 3x v penzionu v Žumberku, 2-4lůžkové pokoje s příslušenstvím a TV
  • Cena zahrnuje: 3x ubytování, 3x snídani, dopravu klimatizovaným autokarem s vlekem na kola, průvodce a pojištění CK
  • Nástupní místa: Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Praha
  • Země: Česká republika

Fotografie z místa pobytu

Novohradsko a Třeboňsko

Julské Alpy - Bled

3.6. - 8.6.2023

Julské Alpy - Bled

vnitřní bazénsnídaně a za příplatek možnost večeříubytování v 4* hoteluhvězdicovitý zájezd

 

 

Cykloturistika v jedinečném vápencovém pohoří nabízí překrásné scenérie, jeskyně, nádherná jezera, temné lesy i slunné louky v údolích. Bílé vápence, soutěsky, vodopády a prameny řek - to vše jsou jedny z nejkrásnějších hor v Evropě. A také hezká městečka se sympatickými lidmi.
Ubytování je přímo v Bledu, který se nachází u malebného Bledského jezera - jedná se o jednu z nejkrásnějších a nejatraktivnějších oblastí Slovinska.

Vaše cena: 11 540 Kč

Dolní Rakousko - Bad Vöslau

snídaně a za příplatek možnost večeříubytování v 3* hoteluhvězdicovitý zájezd

 

 

Pojeďte se s námi projet po cyklistických trasách od Vídeňských Alp až po Vídeň. Čeká vás atraktivní výjezd zubačkou na horský masiv Schneeberg, historická a lázeňská městečka, krásné rozárium a nádherné zámky. Místem pobytu je lázeňské město Bad Vöslau, které leží na úbočí Vídeňského lesa.

Vaše cena: 7 820 Kč

  © 2009, CK Cyklotur
Všechna práva vyhrazena.
HLAVNÍ NAVIGACE
TYPY ZÁJEZDŮ
TECHNICKÉ ODKAZY REALIZACE WWW PREZENTACE