Cestovní kancelář Cyklotur Hradec Králové
Cestovní kancelář Cyklotur
Mgr. Stanislava Šauerová
Šmilovského 1142, 500 02 Hradec Králové 2

tel. + fax: 495 217 203, mobil 721 134 562
e-mail: cyklotur@cyklotur.cz
http://www.cyklotur.cz
Nacházíte se: Úvod » Zájezdy » Cyklistické zájezdy » OSTROV BORNHOLM
Cyklistické zájezdy

OSTROV BORNHOLM

OSTROV BORNHOLM

OSTROV BORNHOLM

Číslo: 1501

Termín:12.08. - 16.08.2015

Ostrov jako stvořený pro cyklistiku uprostřed Baltu: přes 200 km cyklostezek, silnice s minimálním provozem, osamělé farmy, malebné rybářské přístavy a skandinávská historie v kostce vás čeká na dánském ostrově Bornholm (40 km od jižního pobřeží Švédska). Rozeklané útesy, písečné pláže, hluboké lesy a velký počet slunečních dní činí z ostrova tak trochu jiné Dánsko.

1. den: Odjezd po půlnoci do německého Sassnitz. V poledne trajekt na ostrov Bornholm. Přejezd na ubytování do rybářského městečka Gudhjem. Procházka městečkem a po pobřeží.

2. den: Přejezd autobusem do Dueodde k písečným plážím. Odtud na kolech podél pobřeží přes městečka Balka a Nexø. Odbočka k náhorní plošině Paradisbakkerne, dále podél pobřeží přes přístavní městečka Årsdale a Svaneke kolem větrných mlýnů návrat do Gudhjem.

3. den: Etapa vnitrozemím: městečko Østerlars s typickým kruhovým kostelem, oblast lesů Almindingen - možnost výjezdu na nejvyšší horu na ostrově (162 m) a výstup na rozhlednu nebo návštěva rezervace evropských bizonů. Prohlídka hlavního města ostrova Rønne s dominantou kostelem St. Nicolai Kirke. Zpět autobusem (zájemci na kolech) se zastávkou u kruhového kostela v Nyker.

4. den. Etapa severní částí ostrova: útesy Helligdomsklipperne, malebná přístavní městečka Tejn a Allinge, skalní rytiny Madsebakke, možnost koupání na písečné pláži v Sandvig, maják na severním výběžku ostrova s krásným výhledem, návštěva hradu Hammershus, městečko Hasle s proslavenými udírnami.

5. den: Odjezd trajektem, který z ostrova odjíždí pouze ráno, zpět do Sassnitz. Přejezd Německa a dojezd do Hradce Králové kolem půlnoci.

Cykloetapy podél pobřeží jsou rovinaté, ve vnitrozemí mírně zvlněné. Vedou po vedlejších silnicích a cyklostezkách.

Fotky najdete ve fotogalerii.

Detailní informace o zájezdu

  • Termín: 12.08. - 16.08.2015
  • Stravování: 4x snídaně, v ubytovně je k dispozici společná kuchyňka
  • Ubytování: 4x ubytovna, 4lůžkové pokoje se společným sociálním zařízením
  • Cena zahrnuje: 4x ubytování, 4x snídani, dopravu klimatizovaným autokarem s vlekem na kola, 2x trajekt, průvodce, komplexní pojištění včetně léčebných výloh v zahraničí, storna a pojištění CK
  • Nástupní místa: Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Praha, Ústí nad Labem
  • Země: Dánsko

Fotografie z místa pobytu

OSTROV BORNHOLM
OSTROV BORNHOLM
OSTROV BORNHOLM
OSTROV BORNHOLM

Julské Alpy - Bled

3.6. - 8.6.2023

Julské Alpy - Bled

vnitřní bazénsnídaně a za příplatek možnost večeříubytování v 4* hoteluhvězdicovitý zájezd

 

 

Cykloturistika v jedinečném vápencovém pohoří nabízí překrásné scenérie, jeskyně, nádherná jezera, temné lesy i slunné louky v údolích. Bílé vápence, soutěsky, vodopády a prameny řek - to vše jsou jedny z nejkrásnějších hor v Evropě. A také hezká městečka se sympatickými lidmi.
Ubytování je přímo v Bledu, který se nachází u malebného Bledského jezera - jedná se o jednu z nejkrásnějších a nejatraktivnějších oblastí Slovinska.

Vaše cena: 11 540 Kč

Dolní Rakousko - Bad Vöslau

snídaně a za příplatek možnost večeříubytování v 3* hoteluhvězdicovitý zájezd

 

 

Pojeďte se s námi projet po cyklistických trasách od Vídeňských Alp až po Vídeň. Čeká vás atraktivní výjezd zubačkou na horský masiv Schneeberg, historická a lázeňská městečka, krásné rozárium a nádherné zámky. Místem pobytu je lázeňské město Bad Vöslau, které leží na úbočí Vídeňského lesa.

Vaše cena: 7 820 Kč

  © 2009, CK Cyklotur
Všechna práva vyhrazena.
HLAVNÍ NAVIGACE
TYPY ZÁJEZDŮ
TECHNICKÉ ODKAZY REALIZACE WWW PREZENTACE