Cestovní kancelář Cyklotur Hradec Králové
Cestovní kancelář Cyklotur
Mgr. Stanislava Šauerová
Šmilovského 1142, 500 02 Hradec Králové 2

tel. + fax: 495 217 203, mobil 721 134 562
e-mail: cyklotur@cyklotur.cz
http://www.cyklotur.cz
Nacházíte se: Úvod » Zájezdy » Cyklistické zájezdy » Šumava - Lipno
Cyklistické zájezdy

Šumava - Lipno

Šumava - Lipno

Šumava - Lipno

Číslo: 2132

Termín:25.8. - 29.8.2021

Kvilda - Nová Pec - Stožec - Lipno - Horní Planá - Frymburk - Český Krumlovpolopenzeubytování v apartmánechubytování v 3* hoteluhvězdicovitý zájezd

 

Lipensko je jedním z nejznámějších letovisek střední Evropy, vyhledávaným koutem nabízejícím přírodní scenérie Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumavy. Množství nových, kvalitních a udržovaných cyklostezek na obou březích Lipenské nádrže přímo vybízí k výletům na kolech. Výchozí místo našeho putování je přímo na břehu Lipenské přehrady s přímým vstupem do vody z udržované pláže.
Cyklistika v okolí nádrže Lipna je nezapomenutelným zážitkem.

1. den: Odjezd z Hradce Králové v ranních hodinách, dopoledne dojezd do Kvildy - jedna z nejvýše položených obcí v ČR, ležící uprostřed nádherných šumavských plání. Složení kol a etapa podél toku Teplé Vltavy přes Borovou Ladu a Horní Vltavici do Lenory - sklářské muzeum a krytý dřevěný most, přejezd Vltavy do Nové Pece a Horní Plané, dojezd na ubytování.


2. den: Stožec v údolí Studené Vltavy, jehož součástí je obec České Žleby, historický Soumarský most - každoročně se zde vodáky pořádá otvírání a zavírání Vltavy, bývalá dřevařská osada Nová Pec, Bližší Lhota - odtud přívozem do Horní Plané a na ubytování.


3. den: Celý den kolem vodní nádrže Lipno přes oblíbená střediska Černá v Pošumaví, malebné městečko Frymburk, Lipno nad Vltavou se Stezkou v korunách stromů, na pravém břehu obec Frýdava s možností přívozu nebo pokračovat k dalšímu přívozu do Horní Plané.


4. den: Přes Vltavu do Nové Pece, krásnou přírodou k Plešnému jezeru pod nejvyšší horou české části Šumavy, podél Schwarzenberského kanálu - unikátní technická památka - do Zadní Zvonkové a přívozem zpět na ubytování.


5. den: Podél rybníka Olšina k obci Polná na Šumavě, poutní místo Kájov, Český Krumlov s nádherným hradem a zámkem a s jedinečnou atmosférou, od roku 1992 je zapsaný mezi památky UNESCO. Naložení kol a večerní dojezd do Hradce Králové.


Etapy vedou zvlněným až kopcovitým terénem po vedlejších silnicích, asfaltových, šotolinových i lesních stezkách.
Denní etapy: 65, 65, 45/65, 50, 35 km


Pojištění: Za příplatek 125 Kč je možné objednat cestovní pojištění Generali České pojišťovny a.s. pro tuzemské zájezdy, které zahrnuje pojištění storna zájezdu, úrazové pojištění a pojištění zavazadel. Bližší informace o tomto pojištění najdete zde. Pokud máte o pojištění zájem, uveďte to, prosím, do poznámky v rezervačním formuláři. Pojištění musí být sjednáno zároveň se sepsáním smlouvy.

Detailní informace o zájezdu

  • Termín: 25.8. - 29.8.2021
  • Stravování: 4x polopenze (snídaně a večeře formou bufetu)
  • Ubytování: 4x v 3* hotelu přímo na břehu Lipenské přehrady, 2lůžkové pokoje s příslušenstvím a 4-5lůžkové vilky – v přízemí obývací pokoj, kuchyňský kout a koupelna s toaletou, v podkroví dva 2lůžkové pokoje (možnost i 3lůžkových).
  • Cena zahrnuje: 4x ubytování, 4x polopenzi, dopravu autokarem s vlekem na kola, průvodce a zákonné pojištění CK
  • Cena nezahrnuje: cestovní pojištění (možné přiobjednat za příplatek 125 Kč) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“
  • Nástupní místa: Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Praha
  • Země: Česká republika

Fotografie z místa pobytu

Šumava - Lipno
Šumava - Lipno

Nabízíme 1 místo pro muže - doobsazení dvoulůžkového pokoje.

Více informací

Julské Alpy - Bled

3.6. - 8.6.2023

Julské Alpy - Bled

vnitřní bazénsnídaně a za příplatek možnost večeříubytování v 4* hoteluhvězdicovitý zájezd

 

 

Cykloturistika v jedinečném vápencovém pohoří nabízí překrásné scenérie, jeskyně, nádherná jezera, temné lesy i slunné louky v údolích. Bílé vápence, soutěsky, vodopády a prameny řek - to vše jsou jedny z nejkrásnějších hor v Evropě. A také hezká městečka se sympatickými lidmi.
Ubytování je přímo v Bledu, který se nachází u malebného Bledského jezera - jedná se o jednu z nejkrásnějších a nejatraktivnějších oblastí Slovinska.

Vaše cena: 11 540 Kč

Dolní Rakousko - Bad Vöslau

snídaně a za příplatek možnost večeříubytování v 3* hoteluhvězdicovitý zájezd

 

 

Pojeďte se s námi projet po cyklistických trasách od Vídeňských Alp až po Vídeň. Čeká vás atraktivní výjezd zubačkou na horský masiv Schneeberg, historická a lázeňská městečka, krásné rozárium a nádherné zámky. Místem pobytu je lázeňské město Bad Vöslau, které leží na úbočí Vídeňského lesa.

Vaše cena: 7 820 Kč

  © 2009, CK Cyklotur
Všechna práva vyhrazena.
HLAVNÍ NAVIGACE
TYPY ZÁJEZDŮ
TECHNICKÉ ODKAZY REALIZACE WWW PREZENTACE